Порошенко: Воєнний стан має стати холодним душем для божевільних, які планують атакувати Україну

Порошенко: Якщо почнеться агресія, мені будуть потрібні хвилини для того, щоб організувати ефективний захист України

Уведення воєнного стану в 10 областях – це превентивна міра, яка дасть змогу організувати ефективну оборону в разі повномасштабного вторгнення російських військ. Про це 27 листопада в інтерв’ю трьом українським телеканалам сказав президент України Петро Порошенко.

"Мета воєнного стану – показати, що противник заплатить дуже високу ціну, якщо вирішить напасти на нас. Це буде немов холодний душ, щоб зупинити божевільних, які планують атакувати Україну. І якщо агресії не буде, уважайте, що мета цих дій досягнута", – підкреслив Порошенко.

Усі заходи, запропоновані Воєнним кабінетом й затверджені Радою національної безпеки і оборони, мають превентивний характер, зазначив він.

"Якщо станться агресія, мені будуть потрібні хвилини для того, щоб організувати ефективний захист України", – стверджує Порошенко.

Глава держави також зазначив, що військові адміністрації створювати не будуть – тільки штаби оборони. У разі вторгнення російських військ проведуть часткову мобілізацію.

"Насамперед, буде мобілізовано резерв першої черги. "Дембелі" вже зараз пакують рюкзаки і пишуть [заяви] у військкомати про свою готовність стати на захист України, – сказав він. – І це вже будуть не аватари і дезертири, яких було дуже багато під час мобілізації 2014 року, а підготовлені воїни з досвідом антитерористичної операції".

Через загострення ситуації в Керченській протоці 26 листопада Верховна Рада підтримала указ президента України Петра Порошенка про введення воєнного стану в 10 областях України на 30 днів.

У Раді нацбезпеки і оборони України від 27 листопада повідомили, що особливий режим уводять у 10 областях України та внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії з 14.00 26 листопада.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-poroshenko-vijskove-polozhennja-povinno-stati-holodnim-dushem-dlja-bozhevilnih-jaki-planujut-atakuvati-ukrajinu-538344.html”