Муженко заявив, що Росія збільшила кількість військової техніки на кордоні з Україною

Муженко: У найкоротший термін у Росії можуть бути сформовані відповідні наступальні угруповання, і напрямок їхніх дій Україна

Росія збільшила кількість військової техніки біля кордону з Україною, заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко в ефірі телеканала ICTV 3 грудня.

"Характер дислокації показує, що в найкоротший термін можуть бути створені відповідні наступальні угруповання, і напрямок їхніх дій – Україна. Тому ми розглядаємо не один напрямок – Луганську і Донецьку області. Мова йде про північно-східні, східні, південні кордони України", – заявив Муженко.

За його словами, під час навчань "Восток-2018" Росія перекинула на базу біля українського кордону приблизно 300 танків Т-62.

Муженко додав, що в РФ було сформовано так звану дивізію прориву, куди входять два танкові і два мотострілецьки полки. За словами глави Генштабу, ця дивізія входить до складу 8-ї загальновійськової армії, що дислокується у Новочеркаську Ростовської області Росії.

"І найцікавіше те, що два армійські корпуси, які знаходяться на тимчасово окупованій території Луганської і Донецької областей, управляються зі штабу 8-ї загальновійськової армії. Ми бачимо системне формування", – зазначив Муженко.

Він також поінформував, що Росія збільшила кількість своїх кораблів в акваторії Азовського моря "практично у два рази".

"Росія демонструє готовність нарощувати своє угруповання в максимально стислі терміни... І це теж серйозна ситуація, яка вимагає реагування", – додав Муженко.

25 листопада РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених у полон українців троє дістали поранення. Адвокат Микола Полозов повідомив, що 24 морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.

США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.

26 листопада Верховна Рада підтримала указ президента України Петра Порошенка про введення воєнного стану в 10 областях на 30 діб. Воєнний стан запроваджено в Україні з 14.00 26 листопада до 14.00 26 грудня 2018 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/-muzhenko-zajaviv-shcho-rosija-zbilshila-kilkist-vijskovoji-tehniki-na-kordoni-z-ukrajinoju-554942.html”