ЄС збирається наростити допомогу південно-східним регіонам України - Могеріні

Павло Клімкін і Федеріка Могеріні провели розмову на полях 25-ї зустрічі Ради Міністрів ОБСЄ

Європейський Союз збирається надати більшу підтримку південно-східним областям України, які зазнали економічних збитків через обмеження Росією доступу до українських портів через Керченську протоку.

Про це верховна представниця ЄС з закордонних справ Федеріка Могеріні заявила у четвер, 6 грудня, після зустрічі з очільником української дипломатії Павлом Клімкіним.

“На полях зустрічі Могеріні мала розмову з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним. Вони обговорили напруженість у Керченській протоці та Азовському морі та стан полонених українських моряків”, — йдеться у прес-релізі Європейської служби зовнішніх справ.

Клімкін поінформував Могеріні про заходи, вжиті Україною у відповідь на дії РФ, зокрема про зміст воєнного стану, який було введено 26 листопада строком на один місяць.

Могеріні підтвердила, що ЄС засуджує незаконну анексію Криму Росією, підтримує суверенітет і територіальну цілісність України і схвалює проведення реформ у нашій державі.

Нагадаймо, 25 листопада РФ захопила три українські кораблі разом з екіпажем, після чого заблокувала прохід суден через Керченську протоку.

Реконструкція подій у Керченській протоці

Воєнний стан: текст документа

Воєнний стан в Україні: все, що потрібно знати

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559₴

Передплатити журнал
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/jes-zbirajetsja-narostiti-dopomohu-pivdenno-skhidnim-rehionam-ukrajini-moherini-2511889.html”