Музей сучасного образотворчого мистецтва України відкрив вис


19 березня в Музеї сучасного образотворчого мистецтва України (Глибочицька,17) відбулося урочисте відкриття виставки живопису відомого львівського художника Володимира Патика. У представленій експозиції – твори з власної колекції Музею, створені майстром впродовж 1960 – 2000 років.

Як зазначила мистецтвознавець музею Маряна Мусій: «Ми пишаємося тим, що нам вдалося зібрати в нашому музеї таку кількість робіт Володимира Патика, які представляють практично усі періоди творчості художника і дозволяють скласти повне уявлення про його творчий шлях».

На урочистому відкритті виставки, окрім гостей та друзів художника, був також присутній його син Остап Патик. За його словами: «Творчість батька базується на традиціях французької школи, але, попри це, він завжди черпав натхнення в народному мистецтві». «Мистецтво, позбавлене народної основи, – порожнє і нецікаве» - це головна теза, на якій, за словами Остапа, завжди наголошував Володимир Патик.

Водночас, як зазначив колега митця Тарас Лозинський: «Я б ніколи не говорив про Володимира Патика як виключно про львівського художника. Адже він є художником всеукраїнського рівня. Він є однаково значимим як для Києва, так і для Харкова, Одеси та Львова».

Виставка відкрита для відвідувачів до 13 квітня 2010 року. Запрошуємо усіх бажаючих до Музею сучасного образотворчого мистецтва України.

Фотоальбом http://picasaweb.google.com/officepressa/CWSeoI#

Володимир Патик народився 9 жовтня 1926 року, Чорний Острів Львівської обл.

Закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (1953). Педагоги: Роман Сельський, Микола Федюк, Йосип Бокшай. Член НСХУ (1954); Заслужений художник України (1996), Лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка (1999).

Музей сучасного образотворчого мистецтва України розташований на Подолі, по вул.Глибочицькій, 17. Музейний фонд нараховує понад 4500 тисячі унікальних експонатів, є одним з найповніших і репрезентативних збірок українського живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва ХХ–ХХІ століть. Працює з 11.00 до 19.00. Вихідний день – понеділок. Вартість вхідних квитків: для дорослих – 15 грн, для студентів – 5 грн. Для школярів, пенсіонерів, фахівців і журналістів – безкоштовно.Тел. для довідок: +38 0442014945, e-mail: [email protected]