SpaceX: Всі супутники Iridium NEXT доставлені на низьку орбіту

SpaceX: Всі супутники Iridium NEXT доставлені на низьку орбіту

У п’ятницю, 11 січня, SpaceX успішно запустила на низьку навколоземну орбіту десять супутників Iridium NEXT з авіабази повітряних сил Ванденберг у Каліфорнії.

Це остання партія телекомунікаційних апаратів другого покоління Iridium з загальної кількості у 75. Про це компанія SpaceX повідомляє у Twitter.

“Успішну доставку 10 супутників Iridium NEXT на низьку навколоземну орбіту підтверджено”, — йдеться у повідомленні.

На офіційній сторінці проекту Iridium NEXT вже розміщено підтвердження, що всі супутники вийшли на зв’язок.

“Національний центр керування супутниками доповідає про надходження телеметрії з усіх 10-ти супутникових апаратів Iridium8”, - повідомили в Irridium, додавши хештег #success (англ. "Успіх" - ред.)

Таким чином, нині проект повністю реалізований.

Друге покоління телекомунікаційних супутників Iridium NEXT розробила французька компанія Thales Alenia Space. Кожен з них важить близько 800 кілограмів. Обертаючись навколо Землі на низькій орбіті, 66 пов’язаних в одну орбітальну архітектуру апаратів забезпечуватимуть сервіси мобільного зв’язку, швидкісного інтернету, відстеження авіаційного і морського руху, надання GPS-даних на 100% поверхні планети, включно з океанами, пустелями і полюсами. Ще 9 супутників залишаються у так званому “орбітальному резерві”, на випадок якщо якийсь з активних апаратів вийде з ладу. Загальна вартість проекту склала $2,9 млрд.


Джерело статті: “https://www.ukrinform.ua/rubric-technology/2618072-spacex-vsi-suputniki-iridium-next-dostavleni-na-nizku-orbitu.html”