Упродовж свят поранені українські моряки, які перебувають у СІЗО Москви, набрали по 1,5–2 кг – ФСВП

Поранених моряків утримують у СІЗО "Матросская тишина"

Поранені українські моряки, захоплені Росією біля Керченської протоки, упродовж новорічних свят набрали вагу в СІЗО Москви. Про це "Интерфаксу" повідомив заступник глави Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Росії Валерій Максименко.

За його словами, троє українців уже ходять і завдяки посиленому раціону набрали по 1,5–2 кг.

Максименко стверджує, що лікування Андрія Артеменка, Андрія Ейдера та Василя Сороки "майже закінчено", у них нібито "практично ідеальні" аналізи.

Представник ФСВП заявив, що всіх трьох моряків уже готують до виписки з лікарні ізолятора "на загальний режим".

25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".

Усім 24 морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими.

4 грудня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов’язав Росію забезпечити лікування захоплених українських моряків і повідомити про умови їх утримання.

11 грудня мін’юст РФ повідомив ЄСПЛ, що у моряків немає скарг, підкресливши, що ситуацію постійно контролюють російські уповноважені з прав людини.

11 січня 2019 року український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що поранені українські моряки не отримують медичної допомоги від початку року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-za-svjata-perebuvajut-u-sizo-moskvi-poraneni-ukrajinski-morjaki-nabrali-po-1-5-2-kg-fsvp-654742.html”