З палаючого собору Паризької Богоматері вдалося врятувати безцінну реліквію: фото

В ході ліквідації масштабної пожежі в соборі Паризької Богоматері (Нотр-дам-де-Парі), рятувальникам вдалося винести одну з головних реліквій християнства — терновий вінець Ісуса Христа.

Про це повідомляється в Telegram каналі "360tv".

Командир працюють на місці пожежних повідомив, що в даний момент з охопленого вогнем собору евакуюються реліквії. Зокрема, вдалося врятувати терновий вінець.

Християни вірять, що вінець, який зберігався серед реліквій собору в Парижі, саме той, який увінчував голову Христа. До 1063 року він перебував на горі Сіон в Єрусалимі. Пізніше його перевезли до палацу візантійських імператорів в Константинополі. Однак Балдуін II де Куртене — останній імператор Латинської імперії, змушений був закласти святиню, а викупити назад йому її не вдалося — не вистачило грошей. У собор Нотр-Дам-де-Парі Терновий вінець прибув в 1239 році, після того, як його викупив у імператора Візантії король Франції Людовик IX.Нагадаймо, як раніше повідомляв "Апостроф", в ході пожежі дах собору Паризької Богоматері практично повністю обрушилася, також вогонь охопив несучу конструкцію будівлі.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/world/europe/2019-04-16/iz-goryaschego-sobora-parijskoy-bogomateri-udalos-spasti-bestsennuyu-relikviyu-foto/160230”