Сценарист «Сторожової застави» Ярослав Войцешек провів лекцію в Косові (ФОТО)

Київський гість написав сценарії декількох сучасних кінострічок, зокрема 3D мультфільмів «Мавка. Лісова пісня» та «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила». Останній став рекордсменом вітчизняного прокату серед фільмів українського виробництва.

Ярослав Войцешек також є автором сценарію фільмів «Захар Беркут», «Сторожова застава», «Пульс» та куратором сценарного курсу першої в Україні кіношколи Ukrainian Film School. Тож, до Музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини, де відбулася лекція, завітало чимало шанувальників сучасної кіноіндустрії.

Ярослав Войцешек поділився своїм баченням сучасного стану кіновиробництва в Україні, розповів про проблеми та перспективи цієї галузі. Слухачі лекції дізнались про довгий шлях від написання сценарію до створення справжнього анімаційного фільму. Одним з численних етапів роботи над кінострічкою є «аніматики», тобто анімовані спрощені розкадровки зі звуком. Це вже не статичні картинки, але ще й не мультфільм – щось середнє між ними, інформує “Галка” з посиланням на Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини.

Найяскравіші емоції учасники лекції отримала від перегляду ексклюзивних кадрів зі знімального майданчика фільму «Захар Беркут» за мотивами однойменної повісті Івана Франка. Одними з перших побачити процес зйомки та завершену частинку фільму – надзвичайно пізнавально і захопливо.

По закінченню зустрічі охочі ще довго спілкувались з паном Ярославом та робили спільні фото.Джерело статті: “https://galka.if.ua/scenarist-storozhovoi-zastavi-yaro/”