З захворюванням на рак молочної залози у жінок пов’язана звичка все контролювати


Можна припустити, що на виникнення раку молочної залози у жінок впливає психологічний фактор.

Російські вчені поділилися результатами дослідження про вплив психологічного фактора на розвиток раку у жінок. Вони пов’язують рак зі звичкою владних жінок тримати все під своїм контролем.

На XVI Європейському психологічному конгресі в Москві виступила ректор Челябінського держуніверситету Діана Циринг, яка повідомила про дані, отримані при дослідженні психологічних характеристик жінок з раком молочної залози.

Дослідження проводилося в кілька етапів, під наглядом онкологів перебували жінки від 25 до 60 років, серед них були як пацієнтки, які хворіють на рак молочної залози, так і здорові жінки без онкологічних та психіатричних захворювань.

«Результати показали, що для онкохворих жінок характерний високий самоконтроль і підвищена вимогливість до себе, прагнення приховувати від оточуючих свої переживання», — розповіла Діана Циринг.

На думку психологів, звичка все контролювати та в тому числі виражений самоконтроль зазвичай властиві жінкам, характером яких властива владність, такі жінки часто починають командувати чоловіками. Ці жінки вважають, що все, що відбувається в житті залежить від їх рішень і вчинків. У невдачі та промахи вони схильні звинувачувати себе і дуже переживають щодо власної «ущербності».

За словами Діани Циринг ці психологічні особливості часто виявлялися у жінок з раком молочної залози напередодні захворювання.

«Можна припустити, що на виникнення раку молочної залози впливає психологічний фактор — яскраво виражений суб’єктивний контроль щодо більшості подій в житті, в тому числі негативних. Необхідно зрозуміти, чи посилює він інші фактори ризику або важливий сам по собі», — заявила вчена.

Загрузка...

Джерело статті: “https://variat.com.ua/z-zaxvoryuvannyam-na-rak-molochnoї-zalozi-u-zhinok-povyazana-zvichka-vse-kontrolyuvati/”