Офіс президента: Відставку Кличка з посади голови КМДА розглядатиме новий уряд

Як наголошують в президентському офісі "це питання розглядатиме вже новий уряд". Очікується, що це відбудеться восени.

Віталій Кличко / Фото kiev.klichko.org

В Офісі президента заявили, що питання погодження відставки мера Києва Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації розглядатиме новий уряд.

Як повідомили УНІАН у прес-службі глави держави, Офіс президента не має наміру повторно звертатись до чинного складу уряду з проханням погодити звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської адміністрації.

Як наголошують в президентському офісі "це питання розглядатиме вже новий уряд". Очікується, що це відбудеться восени.

Як повідомляв УНІАН, 24 липня керівник Офісу президента України Андрій Богдан направив міністру Кабінету міністрів Олександру Саєнку лист з проханням щодо подання на звільнення Кличка з посади голови КМДА.

"Відповідно до закону "Про місцеві державні адміністрації", керівники місцевих державних адміністрацій призначаються президентом України за поданням прем’єр-міністра на строк повноважень президента", — наголосив заступник глави Офісу президента Руслан Рябошапка.

Він нагадав, що Кличка було призначено на посаду голови Київської міськдержадміністрації тодішнім президентом України Петром Порошенком у червні 2014 року.

"Відповідно, прем’єр-міністр повинен виконати вимогу закону і внести подання про звільнення голови Київської міської державної адміністрації", — підкреслив Рябошапка.

При цьому він зауважив, що Гройсман вніс подання про звільнення всіх голів місцевих адміністрацій, крім голови КМДА.

За словами Рябошапки, прем’єр має подати відповідне подання президенту. Рябошапка висловлював сподівання, що це питання буде розглянуто на найближчому засіданні Кабінету міністрів.

Водночас він закликав не політизувати питання звільнення голови КМДА.

26 липня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що уряд на найближчому засіданні розгляне питання щодо подання на звільнення Кличка.

Київський міський голова Кличко вважає антиконституційними дії з позбавлення його повноважень голови КМДА.

14 серпня прес-секретар прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана Василь Рябчук заявив, що чинний склад Кабінету міністрів не буде розглядати питання погодження звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.Джерело статті: “https://www.unian.ua/politics/10651224-ofis-prezidenta-vidstavku-klichka-z-posadi-golovi-kmda-rozglyadatime-noviy-uryad.html”