Осінній Київ в полоні смердючого смогу: Реакція соцмереж

Осінній Київ в полоні смердючого смогу:…

Як повідомляє Depo.Київ, користувачі скаржилися, що смердить навіть через закриті вікна. І все це продовжується другий тиждень поспіль.

Наприклад, жителі Оболоні ще з 30 серпня жалілися на те, що дихати в Києві неможливо, а смог буквально "висить" у повітрі.

Тоді 6 вересня заступник голови КМДА Петро Пантелєєв написав у "Фейсбуці" наступне: "Увага! Сьогодні в 6:09 сталася невелика пожежа 30 кв м торфу на вулиці Колекторній. Пожежно-рятувальні підрозділи міста Києва вже о 9:00 ліквідували пожежу. Саме з цим і пов’язана задимленість над мікрорайоном Позняки та прилеглих територіях. Робота заводу "Енергія" не є причиною задимленості".

Потім в ніч на 10 вересня Дарницький район Києва огорнули дим і гар, затягнувши небо смогом. У Facebook киянин навіть оприлюднив виміри рівня викиду шкідливих часток у повітрі.

Того ж дня жителі Голосіївського району Києва почали скаржитися на те, що вулиці огорнуло густим димом, а їдкий запах просочився у приміщення. Стурбовані кияни активно висували версії появи смогу.

В ніч на 11 вересня мешканці Троєщини також опинилися в "полоні" сильної гарі. А вранці 12 вересня і на столичних Позняках спостерігалося їдке задимлення. Як розказали місцеві мешканці, у повітрі стояв неприємний запах горілого, а у горлі дерло.

Слід зазначити, що вчора на лівому березі Києва середній індекс якості повітря сягнув позначки 174 (при нормі від нуля до 50). Така ситуація вважається шкідливою для населення. На столичній Оболоні також зафіксовано високий показник такого індексу.

Середній індекс якості повітря по Києву становив 97. В такому разі містянам слід менше часу проводити на вулиці та закривати вікна у квартирах.

Можливо, ці задимлення та сморід пов’язані з пожежами в екосистемах Київщини.

Так, станом на вечір вчора 10 вересня горіло сміттєзвалище в Бориспільському районі. Площа загоряння близько 2 га. 9 вересня — горіло сміттєзвалище в с. Трипілля Обухівського району, близько 1 га. 9 вересня — спалахнуло сміттєзвалище у Васильківському районі. 9 вересня - сміттєзвалище у Сквирському районі. 7-8 вересня — пожежники 14 разів залучалися до гасіння трав’яного настилу та сміття на загальній площі близько 45 Га. 5-6 вересня — горіли сміттєзвалища у Вишгородському та Баришевському районах.

Olga Sukhopara пише у "Фейсбуці" наступне:

А кияни продовжують публікувати фотодокази смогу, який "захопив" столицю України.

Нагадаймо, на Київщині не вщухають пожежі. І ситуація щодо пожеж на відкритій місцевості, яка склалась на території Київської області, продовжує бути напруженою.Джерело статті: “https://kyiv.depo.ua/ukr/kyiv/osinniy-kiiv-v-poloni-smerdyuchogo-smogu-reaktsiya-sotsmerezh-201909121027213”