Додатки до аналогічного договору можна не надавати, якщо аналогічність договору підтверджується і без них, - Верховний суд

Додатки до аналогічного договору – надавати, чи не треба?

Об этом сообщает Слон

Про це пише “Фактор” з посиланням на “Лігу антитрасту”.

Як для ДАСУ, так і для тендерної Колегії відповідь однозначна: якщо в договорі додатки визначені невід’ємною частиною – обов’язково надавати.

Однак, позиція Верховного суду виявилась протилежною. Мова йде про постанову Верховного суду від 13.08.2020 у справі № 640/485/19 за касаційною скаргою Державної аудиторської служби.

Ця справа тягнеться ще з березня 2019 року, коли Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив позов КП “КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО” та скасував висновок моніторингу ДАСУ, яким аудитори встановили порушення замовником Закону “Про публічні закупівлі” в частині визначення переможця, в пропозиції якого не було надано додатків до аналогічного договору.

Суд першої інстанції мотивував своє рішення тим, що додатками до договору, на відсутності яких наголошувало ДАСУ, визначалась ціна договору, тобто, наявність чи відсутність додатків до договору, в яких визначено лише ціну такого договору, на переконання суду, не впливає на встановлення факту аналогічності договорів.

ДАСУ не погодилось з таким рішенням суду та в його оскарженні дійшла аж до Верховного суду, який в результаті підтримав рішення першої та апеляційної інстанцій і також визначив, що ціна договору не впливає на його аналогічність, тому такий додаток можна не надавати.

Однак, наголосимо все таки на тому, що як ДАСУ, так і Колегія вважає, що ненадання невід’ємних частин договору означає надання договору не в повному обсязі або ж ненадання договору в цілому та вважається підставою для відхилення пропозиції учасника. І поки що невідомо чи зміниться ця позиція після такого рішення касаційної інстанції. Та чи залишиться взагалі практика Верховного суду такою в майбутньому, бо ми вже не раз спостерігали, коли Верховний суд сам змінював свої ж підходи.

Тому від нас практична порада: якщо не хочете витрачати майже півтора року на судові баталії та ризикувати – краще надайте замовнику всі невід’ємні частини договорів, не тільки щодо підтвердження досвіду, але і будь-яких інших, які ви плануєте надати замовнику у складі пропозиції.

З судовим рішенням можете ознайомитись за посиланням.Джерело статті: “http://factor-news.info/dodatky-analogichnogo-dogovoru-mozhna-ne-nadavaty-yakshho-analogichnist-dogovoru-pidtverdzhuyetsya-bez-nyh-verhovnyj-sud/”