Апеляційний суд підтвердив правомірність штрафу компанії, що маскувала свій лікер "O’DAILYS" під всесвітньо відмий бренд "BAILEYS"

Ще в далекому грудні далекого 2018 року Антимонопольний комітет оштрафував на 3,35 млн.грн. ТОВ “Котнар-М” за те, що товариство свої лікери оформлювало так, щоб споживач подумав, що насправді це не український “O’DAILYS”, а ірландський “BAILEYS”. Але за дуже привабливою ціною – в кілька разів меншою за оригінальний напій.

Об этом сообщает RuGate

Про це пише “Фактор” з посиланням на “Лігу антитрасту”.

Приводом для такого рішення стала заява самих ірландців, що обурились подібною недобросовісною поведінкою українського виробника. Адже мова не тільки й не стільки про те, що таким чином “Котнар – М” отримував нечесні переваги в конкуренції. А й про лояльність споживачів, яка досягається високими стандартами якості продукції, що забезпечують бренду впізнаваність та впевненість споживачів у його смакових властивостях.

Лише протягом 2016 року виробник інвестував понад 65 тисяч фунтів у просування бренду лікерів “BAILEYS” в Україні.

За його інформацією, загальна кількість відвідувачів глобального вебсайту www.baileys.com у період з березня 2012 року по березень 2017 року була близько 10.4 мільйонів відвідувань приблизно 8.6 мільйонами користувачів. А сторінка “BAILEYS” у мережі “Instagram” наразі має близько 24,000 прихильників. Лікер “BAILEYS Original Irish Cream” та багато інших варіантів лікерів “BAILEYS” отримали багато позитивних відгуків та нагород протягом багатьох років.

Кожен другий проданий в світі кремовий лікер – це “BAILEYS”.

Але в грудні 2016 виробник дізнався, що українська компанія “Котнар – М” реалізує в магазинах лікери “O’DAILYS” п’яти видів: “O’Dailys Chocolate”, “Ірландський лікер O’Dailys Original”, “O’Dailys Tiramisu”, Горіховий лікер “O’Dailys Hazelnut”, “O’Dailys Coffee”, які ззовні схожі настільки на його лікери, що споживач може легко їх сплутати, придбавши більш дешевий український товар, замість оригінального ірландського.

“Котнар – М” з цим не погоджувалася, посилаючись на те, що картинка на етикетці – це зображення картин закарпатського художника Бонь М.Я. та надали копію заочного рішення Берегівського районного суду Закарпатської області, яким задоволено позов закарпатського художника до R&A Bailey&Co про поновлення порушених авторських прав, припинення дій, що порушують авторське право та стягнення компенсації і моральної шкоди за використання на лікерах “BAILEYS” його картини. Правда в судовому реєстрі цього рішення Комітет не знайшов, та й сам суд відповів, що такої справи у нього немає і не було.

Також “Котнар-М” зазначив, що назва лікеру “O’Dailys” є похідною від прізвища одного з засновників компанії з угорським походженням. Але і засновника з таким прізвищем, як виявилось, також немає.

“Котнар М” оскаржило рішення АМКУ до Господарського суду м. Києва, однак їх представник тричі не з’явився в судове засідання без поважних причин, та суд залишив позовну заяву без розгляду. Таке рішення підтримали в подальшому суди апеляційної та касаційної інстанції.

Однак товариство вирішило не здаватись та звернулись з новим позовом до Господарського суду м. Києва про оскарження рішення Комітету та просили суд поновити процесуальні строки з підстав залишення першого позову без розгляду. Суд першої інстанції не підтримав в цьому позивачів, зазначивши, що підстав для поновлення строків немає, та в подальшому цю ж саму позицію підтвердив Північний апеляційний господарський суд.

Посилання на рішення.Джерело статті: “http://factor-news.info/apelyatsijnyj-sud-pidtverdyv-pravomirnist-shtrafu-kompaniyi-shho-maskuvala-svij-liker-odailys-pid-vsesvitno-vidmyj-brend-baileys/”