Уманський: Україна у грудні опиниться під загрозою невиплати пенсій, і буде величезна спокуса ввімкнути друкарський верстат

Уманський вважає, що без друкування грошей Україна може обійтися

Колишній міністр фінансів України Ігор Уманський заявив в інтерв’ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман, що гроші державного бюджету потрібно використовувати ефективніше.

Об этом сообщает Министерство правды

"Увесь світ в очікуванні найсильнішої хвилі економічної кризи, яку посилює пандемічна ситуація. Глобалізаційні процеси згортають. Більшість країн починає дивитися виключно на власні інтереси і закриватися, максимально захищаючи свій бізнес, свою економіку, своїх людей. Як наслідок, інтереси інших країн їх хвилюватимуть у третю чергу. Умови для виходу із цієї кризи, у яку Україна ввійшла ще із середини минулого року, вкрай негативні. Усі внутрішні ресурси, які ми можемо акумулювати, необхідно терміново акумулювати... Це і податкова служба, і митна служба, і витрачання грошей із держбюджету", – сказав він.

Ексміністр вважає цинізмом зняття коштів із фонду боротьби з епідемією COVID-19 і переспрямування їх "Укравтодору".

"Потрібно зупинити ці напрями й ефективніше використовувати гроші... Якщо... не почати швидко ухвалювати рішення, Україна у грудні опиниться під загрозою непроведення і невиплат соціальних витрат, і буде величезна спокуса, чого боїться дуже багато економістів, увімкнути друкарський верстат", – пояснив Уманський.

За його словами, це може призвести до того, що "пожежу" буде тимчасово погашено, "але завдяки закиданню її інвестиційними грошима".

"Це створить величезний ризик того, що злетить курс і втримати його не буде чим, піде розкручуватися по спіралі інфляційний процес – як наслідок іще глибшої системної економічної кризи і кризи всієї фінансової системи. Якщо піти таким шляхом, то ризик значно вищий від позитивного ефекту, який ми матимемо в одному місяці. Поки є час ухвалювати якісь рішення, їх потрібно терміново ухвалювати. І якщо ми бачимо, що немає ресурсу, щоб у грудні платити пенсії, то, напевно, краще зараз зупинитися з будівництвом і забезпечити принаймні виконання соціальних функцій держави", – зазначив Уманський.

Він заявив, що необхідності "вмикати друкарський верстат" в Україні немає, тому що "у банків ліквідності занадто багато".

Уманський: Друзі, зупиніться! Глибока криза у країні – зупиніться з вашими хотілками. Читайте повний текст інтерв’ю

ВІДЕО
Відео: Алеся Бацман / YouTube

Уманського призначили міністром фінансів в уряді Дениса Шмигаля 4 березня. На позачерговому засіданні 30 березня Верховна Рада звільнила Уманського, главою Мінфіну став Сергій Марченко.

Ексміністр заявив, що вимагав відставки тодішнього голови податкової служби Сергія Верланова, але Шмигаль не підтримав ініціативи, що стало однією з причин відставки.

У квітні стало відомо, що Уманський стане радником глави Офісу президента Андрія Єрмака. 12 листопада він розкритикував рішення влади ввести "карантин вихідного дня" в Україні і написав заяву про звільнення з Офісу президента. 27 листопада Єрмак повідомив, що прийняв відставку.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/umanskij-ukrajina-v-grudni-vijavitsja-pid-zagrozoju-neviplati-pensij-i-bude-velichezne-spokusa-vkljuchiti-drukarskij-verstat-1529333.html”