Здається, настала епоха лідерів думок без думок - Думка

"Я підрахувала, що приблизно одну шосту свого життя я проводжу в інстаграмі. А я ж навіть там не працюю, сиджу так, задля розваги", — каже моя подруга, 22-річна студентка Вікторія. Віка розповідає, що в інстаграмі слідкує за багатьма блогерами. Їхнє життя для неї — наче цікавий серіал.


Блогерів із великою авдиторією прийнято називати лідерами думок або ж інфлуенсерами. Вони й самі себе гордо так називають.


Термін інфлуенсер прийшов до нас зі США. У традиційному розумінні, інфлуенсер має нести в суспільство правильні цінності, адже велика кількість людей хоче бути на нього схожим. Інфлуенсер — авторитет, який впливає на виховання молоді.


В Україні ж це звання приписують собі чи не всі блогери, число підписників яких перевищує кілька десятків тисяч. Аналізуючи інформацію з профілів найпопулярніших серед молоді блогерів, мені не вдалося знайти там власне справді лідерів думок.


Любов до читання? Самоосвіта? Громадянська позиція? Активна участь у розвитку свого міста? Благочинна діяльність? Ні, такого в більшості блогерів немає. Грамотність теж у багатьох, м’яко кажучи, шкутильгає. Вони пишуть "м’якенький світер", коли йдеться про светр, і кажуть "самий красивий день мого життя" замість, вочевидь, найкращого.


З громадянською позицією у них, мабуть, найскладніше. Чи згадували вони про недавній День Гідності та Свободи? Я спеціально відвідала з десяток сторінок популярних блогерів, аби віднайти там хоча б малесеньку згадку про такий важливий для українців день. Утім натрапила хіба на дописи про те, які в них цілі на передноворічний час або ж розповіді про привчання дитини до горщика, у сторіс були реклама закладів харчування, брендів одягу і клінінг-сервісів.


читайте також: Українську легкоатлетку впіймали на допінгу: подробиці скандалу


Повторити експеримент я вирішила в День пам’яті жертв Голодоморів. Та цей день більшість так званих лідерів думок теж обійшли боком, пишучи для своїх тисяч підписників все про ті ж цілі на новий рік та інші рутинні теми, які пропагують ідеї споживацтва. Хіба що двоє оприлюднили в сторіс свічку з написом "Пам’ятаємо".


Не секрет, що для багатьох блогерів немає тем-табу. Вони збирають велике охоплення, багато тисяч лайків і коментарів, показуючи, яку білизну сьогодні одягли, і скільки сантиметрів розкриття в них було, перш ніж вирушили у пологовий будинок. Хайп — ось що вони люблять. І судячи з усього, їхні багатотисячні підписники, на жаль, теж.


Наші інфлуенсери не шукають складних шляхів. Навіщо виховувати покоління, якщо можна захоплювати аудиторію хайпом і далі просто продавати їй всяку всячину, в тому числі й непотріб? Адже не секрет, що інстаграм для блогерів — це робота, на якій вони чимало заробляють. За "інфлуенсерів" змагаються комерційні бренди, вважаючи їх чи не найдієвішим способом просування будь-якої продукції.


А от думки, як то кажуть, на хліб не намажеш і в кишеню не покладеш.


Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.


Джерело статті: “https://expres.online/opinion/zdaetsya-nastala-epokha-lideriv-dumok-bez-dumok”