Врегулювання на Донбасі не матиме перспективи без припинення постачання російської зброї - Пристайко

Голова МЗС заявляє, що в Україні, як і раніше, підтримують розміщення миротворців на усій території окупованого Донбасу.

Пристайко нагадав, що Україна вже порушувала питання миротворців у 2015 році / фото УНІАН

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко наголошує, що врегулювання збройного конфлікту на Донбасі, спричиненого Росією, не матиме перспективи без закриття кордону, через який постачається російська зброя.

Об этом сообщает Руспрес

Про це глава МЗС заявив на брифінгу в Нью-Йорку після дебатів на засіданні Генеральної асамблеї ООН на тему: «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України».

Зокрема, його запитали про можливості розміщення миротворців на сході України.

Пристайко повідомив, що сьогодні проведе зустріч з генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррешем і вже порушив питання миротворців перед головою 74-ї сесії Генеральної асамблеї ООН Тіджані Мухаммадом-Банде.

Пристайко нагадав, що Україна вже порушувала питання миротворців у 2015 році, і що офіційний Київ буде задоволений, якщо це питання розглянуть.

«Коли ми говоримо про миротворчу місію в Україні, ми говоримо про усю територію України, не про лінію розмежування, що пропонували росіяни. Ми вважаємо, що здебільшого ми маємо проблеми на кордоні України, а не на лінії розмежування. І якщо ми не зможемо домовитись з Росією, що кордон має бути закритий для усіх, хто прибуває зі зброєю, яку вони привозять, то тоді ми навіть не маємо перспективи для врегулювання», — сказав глава МЗС.

Також він наголосив, що росіяни з цим не погоджуються.

«Востаннє я бачив президента РФ Путіна тоді, коли він зустрічався 9 грудня з іншими лідерами («нормандського формату»). Він знову наполягав на ідеї миротворчої операції, яка, за його словами, має захищати СММ ОБСЄ вздовж лінії розмежування», — підкреслив Пристайко.

За його словами, одночасно Путіну нагадали, що мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ поширюється на увесь Донбас, а не лише на територію біля лінії зіткнення, і що так звана «ідея захисту» означатиме, що пересування місії буде обмежуватися.

Як повідомляв УНІАН, Вадим Пристайко наголосив, що в Україні очікують найближчим часом на наступний обмін заручниками з Російською Федерацією.Джерело статті: “https://www.unian.ua/m/war/10883984-vregulyuvannya-na-donbasi-ne-matime-perspektivi-bez-pripinennya-postachannya-rosiyskoji-zbroji-pristayko.html”