У Львівській області лабораторії не встигають робити тести на COVID-19. Регіон вийшов на третє місце в Україні за кількістю хворих

Козицький заявив, що епідситуація у Львівській області погіршилася

Лабораторії у Львівській області через зростання захворюваності не встигають проводити ПЛР-тестування на наявність коронавірусної інфекції. Про це у Facebook повідомив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький за підсумками термінової наради щодо ситуації з COVID-19.

Об этом сообщает Москов постскриптум

"За статистикою останніх днів, Львівщина стала своєрідним антирекордсменом (4 червня регіон вийшов на третє місце за кількістю підтверджених випадків COVID-19. "ГОРДОН"). Спалаху не спостерігається, але кількість інфікованих рівномірно зростає. Джерелом зростання стало місто Львів. Через збільшення кількості інцидентів [зараження] Львівська область обігнала Чернівецьку (імовірно, ідеться про приріст нових пацієнтів; за загальною кількістю заражень Чернівецька область, як і раніше, посідає перше місце в Україні. "ГОРДОН"). Окрім цього, утворилася черга на ПЛР-тестування", – повідомив голова ОДА.

Він додав, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль "доручив розглянути можливість запуску пулінг-тестування, що дозволить одночасно тестувати п’ять зразків відібраного матеріалу".

Козицький також заявив, що в регіоні поки не відновлюватимуть внутрішньообласних пасажирських перевезень. "Досить гостро останнім часом постало питання внутрішньообласних перевезень, адже економіка потребує відновлення транспортних сполучень. Однак ми свідомі того, що рівень захворюваності буде падати лише при дотриманні карантину самими мешканцями області", – зазначив чиновник.


https://www.facebook.com/kozytskyy.maksym.official/posts/1924637557673733

Карантин в Україні через коронавірусну інфекції діє з 12 березня. Обмежувальні заходи тричі продовжували. З 11 травня в Україні розпочалося пом’якшення карантину. 20 травня Кабмін продовжив обмеження до 22 червня, але запровадив так званий адаптивний карантин: регіональна влада дістала право послаблювати карантинні заходи в разі поліпшення епідемічної ситуації.

Загалом уряд розробив п’ять етапів поступового скасування обмежень. 1 червня Україна перейшла до третього етапу.

Після послаблення обмежувальних заходів у деяких областях епідемічна ситуація погіршилася. Зокрема, влада Житомирської області відмовилася послаблювати карантин через збільшення кількості інфікованих.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов вважає, що "тренд підвищення рівня захворюваності останніх кількох днів має просте пояснення – суспільство досить легковажно поставилося до рекомендацій МОЗ". За його словами, українці плутають послаблення карантину з його повним скасуванням.

Станом на 6 червня загальна кількість підтверджених випадків коронавірусної інфекції в Україні зросла до 26 514. Від ускладнень, спричинених COVID-19, померло 777 осіб, одужало 11 812 пацієнтів.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-u-lvivskij-oblasti-laboratoriji-ne-vstigajut-robiti-testi-na-covid-19-region-vijshov-na-tretje-mistse-v-ukrajini-za-kilkistju-hvorih-1503200.html”