В ОПУ обговорили концепцію реформи митниці

Президент України Володимир Зеленський провів перше засідання Національної ради реформ, під час якого було презентавано концепцію реформування Державної митної служби.
Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський провів перше засідання Національної ради реформ, під час якого було презентавано концепцію реформування Державної митної служби.

Об этом сообщает Преступная Россия

Про це інформує пресслужба ОПУ.

Наголошувалося, що митниця має відійти від бюрократичних процедур і стати зручним сервісом для бізнесу.

Створення мережі «відкритих митних просторів» сприятиме підвищенню зарплат митників, модернізації інфраструктури митниць, відбудеться автоматизація та діджиталізація митної системи.

«Головною концепцією відкритого митного простору є те, що ми відходимо від класичного штампу й перетворюємо це на платний сервіс», – зазначив голова виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі.

Реформа також передбачає посилення відповідальності за контрабанду. Крім того, пропонується уніфікувати митні ставки. Нині Україна є одним з антирекордсменів у світі за кількістю ставок мита.

«Якщо ми говоримо про митну реформу, у нас має бути менеджер – це керівник митниці, який зможе впровадити (реформу. – Ред.) у життя», – сказав Володимир Зеленський у заключному слові.

Глава держави наголосив, що людина, яка відповідає за реалізацію реформи, має також відповідати за терміни її впровадження.

Крім того, на засіданні Національної ради реформ була представлена попередня версія законопроекту про податок на виведений капітал.

«Будь-яку реформу, якщо ви не готові впроваджувати, – не треба її чіпати. Мені здається, що якщо ми запроваджуємо податок на виведений капітал, то запроваджуйте. Запроваджуйте – і все. Якщо він поліпшує життя людей – треба запроваджувати. Без цих «вправо», «вліво», «трішки», «спробуємо». Мені так здається», – сказав президент.

Нагадаємо, парламент ухвалив у цілому законопроєкт №3194 президента Володимира Зеленського «Про внесення змін до Митного кодексу України у зв’язку з реформою прокуратури і змінами в системі судоустрою України».

Як повідомлялося, 10 березня голова держави Володимир Зеленський подав законопроєкт, в якому просить Раду уточнити терміни в Митному кодексі.

Нагадаємо, в Україні звільнили 50% керівників митниць.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Джерело статті: “https://www.slovoidilo.ua/2020/06/30/novyna/ekonomika/opu-obhovoryly-koncepcziyu-reformy-mytnyczi”