Скандал через вітання Порошенком Путіна з Днем Росії: Кремль "утримався"

последние новости в Украине останні новини в Україні


Народна депутатка Ірина Верещук днями в телеефірі заявила, посилаючись на повідомлення у ЗМІ, що Петро Порошенко у 2014 році в телефонній розмові привітав Володимира Путіна з Днем Росії. Скандал прокоментував прессекретар російського президента Дмитрій Пєсков.

Об этом сообщает Руспрес

Як повідомило у п’ятницю, 10 липня, UNIAN, Дмитро Пєсков нібито заявив, що Порошенко не вітав Путіна з Днем Росії 12 червня 2014 році. Однак з наведеної далі цитати Пєскова стає зрозуміло, що Пєскова неправильно зрозуміли. Кремль фактично відмовився підтверджувати чи спростовувати цей факт.

"Ніяких обмінів вітальними посланнями, які протокольно передбачені під час таких національних свят, не здійснювалося", — заявив прессекретар Путіна. Це висловлювання Пєскова можна дуже легко зрозуміти як заперечення факту вітання. Однак "послание" (послання) — це вид листування, письмове звернення державного діяча до іншого чи до організації, громадськості. Виходить, Пєсков насправді заявив, що Путін не отримував від Порошенка саме письмового вітання.

Затим Пєсков відмовився коментувати можливість того, що Порошенко привітав Путіна з державним російським святом усно — у телефонній розмові. Він обійшов питання сайту Кремля, хоча знав про розміщену на ньому новину. Пєсков заявив, що йому "не відомо про телефонні розмови, під час яких звучали такі вітання".

Ірина Верещук, депутатка "Слуги народу" у відповідь на слова Артура Герасимова, що її повідомлення — фейк, заявила, що "взяла у 27 джерелах — українських ЗМІ... Не з сайту Кремля. Жодного спростування, жодного слова за всі ці роки не було сказано".

Тут Верещук мала на увазі те, що ще 6 липня заявила: вона готова вибачитись перед Порошенком, якщо той надасть докази, що у 2014 році спростував інформацію, розміщену на сайті Кремля. Тим часом громадськість поки що не отримала відповідей на три запитання, які можуть виявитися "незручними" як для опонентів Порошенка, так і для його прихильників.

Перше: якщо новина на сайті Кремля — фейк виробництва 2014 року, то чому пресслужба українського президента свого часу не звернула на нього увагу? Друге: чому цю новину на сайті Кремля ЗМІ помітили лише зараз? І третє: на багатьох типах сайтів можна публікувати новини "заднім числом", тож чому ніхто цього досі не прокоментував?

Нагадаємо, раніше ASPI news повідомляло, що депутат Ігор Палиця заявив, що депутатська фракція "За майбутнє" ініціювала створення Тимчасової слідчої комісії з розслідування причетності Петра Порошенка до агресії РФ. Зареєструвати слідчу комісію можуть після 13 липня.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/politika/skandal-cherez-vitannya-poroshenkom-putina-z-dnem-rosii-kreml-utrimavsya”