Введення накопичувальних пенсій: у Раді пояснили, як працюватиме система

В Україні готуються ввести накопичувальні пенсії. За словами глави комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової, вони можуть фінансуватися за рахунок єдиного соціального внеску (ЄСВ) і податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Від кожного з них в накопичувальну систему буде перераховуватися по 2%.

Об этом сообщает FIB


Про це вона розповіла в коментарі LIGA.net.


Вона уточнила, що система буде працювати через спеціально створений державний орган, який буде адмініструвати накопичувальні рахунки українців.


"У нас є домовленість з головою НБУ Кирилом Шевченком, що до другого рівня накопичувальних пенсій допустять банки і банківські депозити і, ймовірно, страхові компанії", — пояснила Третьякова.


Вона додала, що імовірно до кінця лютого законопроект, який регулює накопичувальні пенсії, буде доопрацьований і внесений до порядку денного Верховної Ради до голосування в першому читанні.


"До закінчення п’ятої сесії законопроект приймуть в цілому. Шанси є", — резюмувала Третьякова.


Як повідомляв "Апостроф", в 2021 році накопичувальна пенсія в Україні стане обов’язковою для працівників деяких підприємств з шкідливими умовами праці , але введення накопичувального рівня пенсійної системи для всіх, швидше за все, поки не буде.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/economy/2021-01-16/vvedenie-nakopitelnyih-pensiy-v-rade-poyasnili-kak-budet-rabotat-sistema/220398”